Від соціальних мереж – до онлайн-банкінгу: сьогодні Інтернет проник у наше життя і діяльність. Окрім комп’ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все – мобільні телефони, планшети, холодильники, телевізори й багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.

Необхідно віднайти правильні способи захисту нашого приватного життя, коли ми перебуваємо онлайн.

Багато хто думає, що безпека в Інтернеті – це ілюзія, і бути захищеним зараз неможливо, адже веб-сайти збирають конфіденційну інформацію так тонко, що ми навіть не знаємо що саме їм відомо. Це, можливо, й так, але ця невпевненість – ще одна причина, щоб зберегти свою приватність та уникнути витоку персональних даних в Інтернет.

/Files/images/1.png

Шахрай —той, котрий дурить інших, зловживаючи їх довірою, в корисливих цілях; аферист, злодій, брехун.

· Раніше шахраї викрадали гроші в реальному світі. Сьогодні є шахраї, які крадуть гроші у віртуальному світі

· Шахрай може назватися будь-ким: § вашим другом; § працівником банку; § працівником поліції

· Ловлять шахраїв працівники ПОЛІЦІЇ, структурного підпозділу КІБЕРПОЛІЦІЇ.

Вид шахрайства "фішинг".

/Files/images/2.png

· Фішинг (у перекладі з англ. означає "риболовля") – це вид шахрайства в інтернеті, що дає змогу шахраям виманити особисту інформацію про людину та незаконно заволодіти її коштами.

· У фішингу є кілька різновидів. Наприклад, шахраї можуть створювати сайти, які візуально схожі на сайти відомих брендів, банків, магазинів тощо. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів

· Шахраї надсилають шкідливі посилання: у месенджер; § смс-повідомленнями; § на e-mail

· Як не потрапити на гачок шахрая? Спочатку думайте – потім клікайте!

· Не переходьте за посиланнями від незнайомців. Отримали посилання від знайомих, спершу перепитайте, а потім переходьте.

Платіжна банківська картка

· За допомогою платіжної картки можна оплачувати за товари в магазинах, купувати онлайн. Безготівкові розрахунки – це дуже зручно й швидко. Але, щоб гроші не дісталися шахраям і їм не вдалося їх вкрасти з платіжної картки, потрібно дотримуватися простих правил та знати, яку інформацію про платіжну картку можна повідомляти, а яку ні.

· Не можна розголошувати всі реквізити платіжної картки. 16-значний номер картки – єдине, що можна повідомляти. Цю інформацію повідомляти безпечно, її достатньо для того, щоб на картку перерахували гроші

· Є інформація, яку в жодному разі не можна нікому повідомляти. Це три цифри на звороті картки та термін дії картки. Якщо телефоном просять повідомити три цифри на звороті картки – це перша ознака шахрайства. Справжній працівник банку ніколи не запитає таку інформацію.

Вид шахрайства "вішинг" (телефонне шахрайство).

· Вішинг – це вид шахрайства, коли шахрай телефонує і переконує людину повідомити секретну інформацію або переказати гроші.

· Пам’ятайте, шахрай може назватися будь-ким: працівником банку чи поліції.

· Телефонують та питають про вашу картку – кладіть слухавку! Повідомте батьків про випадок.

/Files/images/33.png

Вид шахрайства "скімінг".

· Скімінг – це вид шахрайства, коли шахрай робить копію платіжної картки за допомогою спеціального обладнання, яке встановлює на банкомат. Через відеокамеру, шахрай підглядає, який пін-код вводить людина.

· Під час користування банкоматом потрібно правильно прикривати його клавіатуру під час уведення пін-коду, а саме: однією рукою прикриваєте, а іншою натискаєте на клавіатуру.

/Files/images/333.png

Смартфон та методи захисту смартфона від шахраїв.

· Шахраї можуть скористатися смартфоном у своїх цілях. Оберігайте свій смартфон як зіницю ока!

· Захистіть свій смартфон. Установіть пароль для входу або використовуйте біометрію для входу (сканер відбитка пальця, розпізнавання обличчя). Налаштуйте самостійно або попросіть допомоги у доросли

· Не залишайте смартфон без нагляду, завжди тримайте його біля себе.

· Що робити, якщо втратили смартфон? 1. Негайно повідомте батьків. 2. Змініть паролі на тих ресурсах, якими користувалися через смартфон або попросіть допомоги в дорослих.

· Пароль – це ключ до ваших даних. Використовуйте складні паролі. Складний пароль може містити: § великі та малі літери; § 8 і більше символів; § цифри та спеціальні знаки/символи.

· Тримайте в секреті паролі. Використовуйте різні паролі.

/Files/images/33333.png

Перевіряти завжди інтернет-магазини на безпеку мережі

Важливо не довіряти сумнівним магазинам, намагатися працювати з перевіреними. Навіть якщо сайт знайомий, звертати слід увагу на сертифікати, що підтверджують безпеку розрахунків через ту систему, до якої ви звертаєтеся.

Сторінка, на якій необхідно ввести дані платіжної карти, завжди повинна починатися з https://і підсвічуватися зеленим кольором, це означає, що канал зв’язку захищений. У більшості популярних Інтернет-браузерів візуально таке з’єднання позначається зображенням замку біля адресного поля, натиснувши на який можна дізнатися деталі (тип з’єднання, шифрування, інформація про сертифікат). Слід зауважити, що безпечним вважається використання ключів шифрування довжиною не менше 128 біт (128-розрядне шифрування).

Крім цього, сайт повинен містити знак – свідоцтво використання безпечної системи міжнародних платежів, наприклад, «Visa Certified».Якщо сайт продавця і банк, що випустив карту, підтримують технологію динамічних паролів 3D-Secure (Verified by Visa / MasterCard SecureCode), то проводиться додаткова перевірка платника шляхом надіслання йому динамічного пароля (додатковий секретний код) з метою його подальшого введення на сайті продавця. Динамічний пароль може відправлятися на мобільний телефон або на e-mail у вигляді спеціального повідомлення.

І, звичайно ж, намагайтеся зберігати і/або роздруковувати підтвердження оплатив інтернет-магазині (інтернет-сторінку), із зазначенням адреси сайту, реквізитів магазину, номера замовлення, суми здійсненої оплати і найменуванням купленого товару.

Будьте уважні при здійсненні платежів в інтернеті. Ці прості правила допоможуть зберегти ваші особисті дані в безпеці, а значить і гроші.
Кiлькiсть переглядiв: 69

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.